Aktualności

Policjanci z powiatu oświęcimskiego zabezpieczali rodzinny rajd rowerowy oraz promowali bezpieczeństwo na pikniku z okazji „Dni Przeciszowa”

Data publikacji 01.07.2022

W sobotę  (25.06.br.)  w Przeciszowie odbył się rodzinny rajd rowerowy oraz piknik z okazji „Dni Przeciszowa”.  Organizatorami wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie oraz Gmina Przeciszów. 

O bezpieczeństwo rowerzystów na trasie rajdu rodzinnego ulicami Przeciszowa dbali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji oraz policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. Następnie wszyscy rowerzyści dotarli na stadion LKS Przeciszów czekała na nich prawdziwa moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów, wśród których dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policji.


Policjanci oświęcimskiej komendy Policji oraz Komisariatu Policji w Zatorze przygotowali stoisko profilaktyczne na którym zaprezentowali sprzęt i wyposażenie policjanta, a także radiowozy i motocykle.  

Opowiadali o służbie w Policji, zadaniach Policji realizowanych na rzecz społeczeństwa. Przybliżali dzieciom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym, bezpieczeństwo dziecka w Internecie, a także w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022” oraz kampanii profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominali zasady, którymi należy się kierować aby bezpiecznie i mądrze spędzić wakacje. Od dzielnicowych oraz policyjnych profilaktyków młodzi mieszkańcy gminy Przeciszów otrzymali ulotki, malowanki i krzyżówki o tematyce bezpieczeństwa. 


Jedną z malowanek na policyjnym stoisku wykonała Laura Brachaczek uczennica klasy piątej,mieszkająca w Bielsku – Białej. Dziewczynka na wakacje przyjechała do swojej babci do Przeciszowa. Na malowance przedstawiającej policjanta jadącego na motocyklu dorysowała chmurkę,  a w niej głoszone przez niego hasło „Czyń dobro.” Te wyjątkowe słowa wskazują na jej dojrzałe postrzeganie policyjnej służby.


Policyjne stoisko odwiedzali również starsi mieszkańcy gminy. Policjanci prezentowali im funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, funkcjonowanie aplikacji „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przestrzegali przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.  Informowali uczestników o przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnych dla pieszych oraz kierowców. Policjanci promowali również krwiodawstwo jako wielki, cenny dar dla osób chorych i ofiar wypadków drogowych. Ponadto mundurowi odpowiedzieli także na wiele pytań  związanych z rekrutacją i służbą w Policji.
 

Powrót na górę strony