Aktualności

„II Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa” z dąbrowską Policją

Data publikacji 04.07.2022

Policjanci wraz ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej i Centrum Polonii w Brniu przygotowali dla mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego piknik edukacyjny z okazji „II Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa”. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, zabaw i konkursów z tematyki bezpieczeństwa.

3 lipca br. w malowniczo położonym zespole dworsko – parkowym w Brniu odbył się „II Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa”. Po raz drugi w ramach powołania Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo spotkali się ze społeczeństwem, by przypominać o jego podstawowych zasadach. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, dąbrowską Policję i Centrum Polonii w Brniu. Partnerami „II Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa” byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu, grupa Pojazdy Zabytkowe Dąbrowa Tarnowska. Do aktywnego promowania bezpieczeństwa podczas pikniku włączyli się: Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka "Strzelec", Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz wiele innych podmiotów, którym bezpieczeństwo społeczności lokalnej nie jest obojętne.

Na tych, którzy zdecydowali się przyjść na „Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa” czekało szereg zabaw i konkursów o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego spędzania czasu nad wodą oraz zachowania się najmłodszych wobec osób obcych. Na uczestników oprócz aktywnego przypominania podstawowych zasad bezpieczeństwa czekało stoisko prewencyjno-edukacyjne, gdzie można było poznać pracę mundurowych „od podszewki” oraz dowiedzieć się, w jaki sposób zostać policjantem. Dzięki wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie zaprezentowano specjalistyczny sprzęt w postaci: robota pirotechnicznego, kombinezonu policyjnego pirotechnika oraz  pojazdu z platformą szturmową. Nie zabrakło także pokazu działań ratowniczych i udzielania pierwszej pomocy medycznej.
 

  • kombinezon pirotechniczny a w tle robot i dzieci
  • pojazd straży pożarnej
  • policjanci SPKP podczas prezentowania wyposażenia służbowego
  • policjant prezentujący radiowóz oznakowany
  • policjant przeprowadzający konkurs z bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą
  • prezentacja wozu szturmowego oraz wyposażenia kontrterrorystów
  • stanowisko kierowania robotem pirotechnicznym
  • stanowisko policyjne
  • załoga pogotowia ratunkowego

Film robot_pirotechniczny_i_dziecko.mp4

Opis filmu: prezentacja robota pirotechnicznego przed dzieckiem

Pobierz plik robot_pirotechniczny_i_dziecko.mp4 (format mp4 - rozmiar 2.19 MB)

Powrót na górę strony