Aktualności

Czujne seniorki

Data publikacji 06.07.2022

W Tarnowie oszuści usiłowali wyłudzić duże sumy pieniędzy od starszych osób. Tarnowskie seniorki nie dały się oszukać i w trakcie rozmowy rozłączały połączenia. Oszuści usiłowali wyciągnąć od nich w sumie ponad 250 tysięcy złotych.

W ostatnich dniach, tarnowscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o usiłowaniu dokonania oszustwa na starszych osobach. Oszuści dzwonili do seniorów, roztaczając dramatyczne wizje, w których ich syn, córka lub wnuk, wnuczka miał być sprawcą śmiertelnego wypadku drogowego.Dla dodania dramatyzmu kreowanej historii mówili, że w tym wypadku zginęło nienarodzone dziecko, ponieważ jego uczestnikiem była kobieta w ciąży. Sprawcy wypadku, czyli najbliżsi seniorki, mieli być wypuszczeniu z aresztu, gdy zostanie zapłacona wysoka suma pieniędzy.
Starsze panie nie dały się jednak oszukać. 82-letnia pani Zofia miała zapłacić 40 tysięcy złotych, 85-letnia pani Jadwiga– 70 tysięcy złotych, a 82-letnia pani Janina aż 150 tysięcy złotych. Wszystkie podczas rozmowy zorientowały się, że mają do czynienia z oszustem i rozłączyły połączenia telefoniczne. Warto zadzwonić do swoich babć i dziadków, by porozmawiać z nimi, przypomnieć o oszukańczym procederze i uprzedzić ich o ewentualnym możliwym takim telefonie.
Tarnowiankom gratulujemy właściwej postawy. 
 

Powrót na górę strony