Aktualności

Zakatował własnego psa

Data publikacji 08.07.2022

Mieszkaniec gminy Sułoszowa usłyszał zarzut zabicia psa. Podejrzany przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 2 lipca br. w gminie Sułoszowa. Wówczas oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skale został powiadomiony o tym, że mieszkaniec tej gminy skatował własnego psa. Policjanci udali się na teren prywatnej posesji, gdzie zastali leżącego we krwi martwego psa. Zwierze uwięzione było na łańcuchu przy budzie. Stróże prawa potwierdzili, że za tym okrutnym czynem stoi jego 39-letni właściciel. Policjanci ustalili, że do uśmiercenia psa doszło poprzez kilkukrotne uderzanie go po głowie drewnianym kijem. Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia w komendzie usłyszał zarzut zabicia psa. 39-latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. 
Dzisiaj (7 lipca br.) prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

Przypominamy, że:
Informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. znęcanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, oferowanie do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem wyślij e-maila do jednostki Policji:  zielonastrefa@malopolska.policja.gov.pl
Policja wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę, włącza się w działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania.
Przypadki znęcania się nad zwierzętami można zgłaszać także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - https://mapy.geoportal.gov.pl/
 

Powrót na górę strony