Aktualności

Klienci oraz policjanci ratowali sprzedawcę, który stracił przytomność

Data publikacji 08.07.2022

Klienci sklepu oraz policjanci z oświęcimskiej drogówki udzielili pierwszej pomocy sprzedawcy, który stracił przytomność. Mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala.

W sobotę (2.07.br.) o godzinie 13.30, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od klientów jednego z oświęcimskich sklepów spożywczych o sprzedawcy, który  nagle upadł i stracił przytomność. Najbliżej miejsca zdarzenia był patrol oświęcimskiej drogówki. Mundurowi w kilka chwil byli na miejscu, gdzie zastali dwoje zgłaszających, którzy udzielali pierwszej pomocy sprzedawcy. Po chwili mężczyzna zaczął odzyskiwać przytomność. W wyniku upadku doznał urazu głowy.  Został przekazany pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli go na badania do szpitala. Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili rodzinę mężczyzny oraz jego pracodawcę.

Podziękowania za prawidłową reakcję.

Na ogromne podziękowania zasługują klienci, którzy widząc zagrożenie dla życia i zdrowia natychmiast wezwali służby ratunkowe, a także sami zaczęli udzielać pierwszej pomocy mężczyźnie

Powrót na górę strony