Aktualności

Policjant z Posterunku Policji w Trzcianie odnalazł zaginionego 3,5-latka

Data publikacji 15.07.2022

Załogi policyjne z powiatu bocheńskiego prowadziły wczoraj (tj.14 lipca br.) poszukiwania 3,5 letniego Leona, który oddalił się z miejsca, w którym przebywał ze swoją mamą. Chłopiec wbiegł do lasu i tam był widziany po raz ostatni. Zaginionego odnalazł policjant biorący udział w akcji poszukiwawczej.

Wczoraj (tj.14 lipca br.) około godziny 13:20 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni przyjął niepokojące zawiadomienie telefoniczne. W miejscowości Lipnica Górna doszło do zaginięcia dziecka. 3,5-letni Leon oddalił się spod hotelu  i pobiegł do znajdującego się nieopodal lasu. Jego poszukiwania i nawoływania przez mamę nie przyniosły rezultatu.   


Bocheński dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce podległe patrole oraz policjanta z psem tropiącym. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeszukiwali las w celu jak najszybszego odnalezienia dziecka. Po ok. 45 minutach od zgłoszenia wystraszonego i zdezorientowanego 3,5-latka zauważył policjant  z Posterunku Policji w Trzcianie.  Chłopiec nie doznał żadnych obrażeń i nie wymagał pomocy lekarskiej. 


Apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na najmłodszych. Każda chwila nieuwagi może spowodować oddalenie się dziecka, a co za tym idzie przynieść za sobą różnego rodzaju negatywne skutki. 
 

Powrót na górę strony