Aktualności

Policyjny Piknik Rodzinny w powiecie gorlickim „BEZPIECZEŃSTWO – ZABAWA – NAUKA”

Data publikacji 19.07.2022

Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach przy udziale zaprzyjaźnionych służb mundurowych i ratowniczych, lokalnych władz samorządowych, a także wsparciu innych podmiotów z terenu powiatu gorlickiego i województwa małopolskiego z okazji obchodów Powiatowego Święta Policji zorganizowała Policyjny Piknik Rodzinny pod nazwą „Bezpieczeństwo - Zabawa – Nauka”, który odbył się w dniu 17 lipca 2022 roku przy Sezonowym Posterunku Wodnym w Klimkówce. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach podczas Pikniku Rodzinnego zaprezentowała sprzęt i wyposażenie Policji, stanowisko technika kryminalistyki, stanowisko profilaktyki społecznej jak również stanowisko doboru kandydatów do służby w Policji. Nie zabrakło też spotkania z przewodnikiem psa służbowego oraz „Inspektorem Wawelkiem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 
Wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z Gorlic oraz sekcji nurków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu,  funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, członkami Gorlickiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Krynicka,  pracownikami Nadleśnictwa Łosie i Nadleśnictwa Golice oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie odbyła się część edukacyjna dla uczestników pikniku. Zawierała ona m.in. pokazy udzielania pierwszej pomocy i zasady bezpiecznego zachowania się w czasie wypoczynku nad wodą, w górach, na terenach leśnych, a także w czasie drogi do szkoły. Szczególnie mocno akcentowano działania w ramach akcji profilaktycznej MSWiA pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, „Bezpieczne wakacje” oraz kampanii informacyjnej „Stop włamaniom do domów”   Dla najmłodszych zorganizowane zostały konkursy, gry i zabawy z nagrodami. Zdobytą w ten sposób wiedze dzieci mogły wykorzystać zarówno podczas rozwiązywania krzyżówek jak i odpowiadając na pytania przedstawicieli poszczególnych służb mundurowych w trakcie kolejnych gier, zabaw i konkursów. Uczestnicy pikniku mogli także wsiąść „za stery” wszelakiego rodzaju pojazdów i łodzi służbowych, obejrzeć elementy wyposażenia poszczególnych służb czy też otrzymać na pamiątkę odcisk swojego palca. Rozrywką zarówno dla dzieci jak i dorosłych był tor przeszkód, który próbowali przemierzać z założonymi na oczach alkogoglami. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli spróbować grochówki, kiełbasy i kaszanki z grilla. Natomiast na dzieci czekał popcorn, wata cukrowa i lody oraz plac zabaw. Wszystkie atrakcje były całkowicie darmowe,  natomiast regionalne przysmaki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy z Zagórzan i Ropy można było zakupić w trakcie pikniku, a zebrane w ten sposób środki finansowe przekazane zostaną na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. 

  • Dzieci na pikniku w czasie jednej z zabaw dmuchają koła ratunkowe
  • Pięcioro dzieci stoi z otrzymanymi nagrodami po zakończonym konkursie.
  • Uczestnicy pikniku chodzą między stoiskami, w tle stoiska poszczególnych służb mundurowych i ratunkowych.
  • Plac piknikowy widziany z góry z uczestnikami i stanowiskami służb biorących udział w pikniku. W tle zalew w Klimkówce.
  • Stoisko Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach oblegane przez uczestników pikniku.
  • Dzieci na stoisku oglądają elementy wyposażenia Policji.
  • stanowisko ze sprzętem policyjnym
  • Namiot gorlickiej policji
  • Chłopiec głaszcze policyjnego psa
  • Policyjne stoisko
Powrót na górę strony