Aktualności

Polsko-włoskie patrole na ulicach Krakowa

Data publikacji 20.07.2022

Na ulicach Starego Miasta można spotkać niecodzienne patrole z udziałem …. włoskich policjantów, którzy towarzyszą krakowskim mundurowym. Jest to dobra okazja dla policjantów obu krajów do poznania specyfiki służb i wymiany doświadczeń zawodowych.

19 lipca br. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie nadkom. Paweł Jastrząb przywitał parę włoskich policjantów, którzy na mocy Porozumienia pomiędzy Komendantem Głównym Policji RP a Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Włoskiej, będą pełnili służbę w naszym mieście. Współpraca polskiej i włoskiej policji, już w ubiegłych latach owocowała organizowaniem (w latach przed pandemią) wspólnych patroli funkcjonariuszy z obu krajów. Są to zatem kolejne takie działania, które zbiegają się z sezonem wakacyjnym, a więc również większym natężeniem turystów, w tym także z Włoch. 
Łączone służby pełnione będą do końca lipca w rejonie Starego Miasta, a więc tam i gdzie odbywa się największy ruch turystyczny. Założeniem są działania nakierowane przede wszystkim na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa turystów.
W ubiegłych latach  wspólne patrole polsko-włoskie spotkały się z pozytywnym odbiorem osób odwiedzających Kraków. Liczymy, że i tym razem sytuacja się powtórzy.
 

Powrót na górę strony