Aktualności

Dzięki zgłoszeniu świadka policjanci przerwali rajd kierowcy, który miał 3,6 promila

Data publikacji 27.07.2022

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 49 – letniego mieszkańca gminy Kęty, który kierował samochodem mając w organizmie 3,6 promila alkoholu. Rajd nietrzeźwego został przerwany dzięki spostrzegawczości innego kierowcy.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25.07.2022) na trasie Oświęcim – Włosienica (DK44). Tuż przed godziną 23 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112, że jeden z kierowców zauważył jadącą slalomem skodę. Informacja natychmiast została przekazana do policjantów pracujących w terenie. Po kilku chwilach jeden z patroli na ulicy Suskiego we Włosienicy dostrzegł najpierw pojazd zgłaszającego z włączonymi światłami awaryjnymi, a po jego wyprzedzeniu  jadącą wężykiem skodę. Funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania wyprzedzili skodę po czym zatrzymali kierowcę skody do kontroli. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 49 – leni mieszkaniec gminy Kęty. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało  aż 3,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. 
Podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo  należą się Panu Sławomirowi z Oświęcimia. Mężczyzna dbając o bezpieczeństwo na drodze zareagował wzorowo. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę, stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa,  prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112. 
 

Powrót na górę strony