Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 78-latki z gminy Liszki

Data publikacji 29.07.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie po kilkunastu godzinach poszukiwań odnaleźli 78-latkę z zanikami pamięci, która w środku nocy wyszła z domu. Do zaginionej doprowadził policyjny pies tropiący.

25 lipca br.  w godzinach porannych policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zostali powiadomieni o zaginięciu 78-latki z zanikami pamięci. Jak ustalili policjanci na podstawie zapisu z monitoringu, seniorka wyszla z domu w środku nocy, w samej koszuli nocnej i boso. W komisariacie natychmiast ogłoszony został alarm poszukiwawczy. Do poszukiwań dołączyła Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP w Goszczy oraz 6 pobislich jednostrek ochotniczej straży pożarnej, w tym Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP w Goszczy, zaangażowano też policyjnego przewodnika z psem z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. 
Akcja poszukiwawcza trwała przez kilkanaście godzin. Policjanci szczęśliwie odnaleźli 78-latkę w okolicy miejsca zamieszkania, na terenie prywatnej posesji. Do zaginionej munudrowych doprowadził policyjny pies tropiący. Na szczęście seniorka była cała i zdrowa. Po zbadaniu przez załogę pogotowia seniorka trafiła pod opiekę najbliższych. 
 

Powrót na górę strony