Aktualności

Wizyta druhów z powiatu opoczyńskiego w suskiej komendzie Policji

Data publikacji 02.08.2022

31 lipca br. suską komendę Policji odwiedziły druhny i druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Parczówek.

Podczas spotkania młodzież miała okazję spotkać się z funkcjonariuszami, którzy przybliżyli im specyfikę zawodu policjanta, prezentując m.in. sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.  Policjanci  przypominali  również podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą, a także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.  


W minioną niedzielę, w ramach działań pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2022” druhowie z OSP Parczówek wraz z opiekunami wypoczywając w Zawoi, postanowili odwiedzić jednostkę suskich policjantów. Młodzież jak i opiekunowie zostali na wejściu przywitani przez asp.szt. Wojciecha Copiję, który zaprosił całą grupę do sali audiowizualnej.

Tam, poza informacjami na temat zawodu policjanta mieli okazje zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w czasie codziennej służby. Nie zabrakło też informacji na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W spotkaniu brał udział również policjant z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji, który nie tylko przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa poruszających się po drodze rowerem, ale też osób, które coraz częściej korzystają z hulajnóg elektrycznych. 
 

Powrót na górę strony