Aktualności

Mościccy policjanci zatrzymali dilera narkotyków

Data publikacji 03.08.2022

Zatrzymana 41-letnia mieszkanka Tarnowa, ukrywała w swoich mieszkaniach oraz garażu, znaczne ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli m.in. ponad kilogram mefedronu. Decyzją sądu w Tarnowie kobieta trafiła na trzy miesiące do aresztu.

Właściwe rozpoznanie środowiska narkotykowego pozwoliło na wyeliminowanie z tarnowskiego rynku znacznych ilości substancji niedozwolonych. Kryminalni  z Mościc, do których wpłynęła informacja o tym, że w mieście jedna z osób zaopatruje młodzież w różnego rodzaju narkotyki szybko ustalili jej personalia oraz adresy zamieszkania i pobytu.
Podczas przeszukań w mieszkaniach oraz garażu należących do 41-letniej dilerki  znaleziono substancje psychotropowe w postaci mefedronu w ilości ponad 1 kilograma, oraz kokainy w ilości ponad 50 gram. Dodatkowo zabezpieczono gotówkę w różnej walucie w ilości ponad 60 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała zarzut  posiadania znacznych ilości środków odurzających. Czyn ten jest określony w art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Tarnowie, zarzut taki został ogłoszony, a kobieta się do niego przyznała. Prokurator wystąpił do tarnowskiego sądu z wnioskiem o zastosowania wobec niej środków izolacyjnych. Ten na rozprawie 30.07.br. przychylił się do niego i zastosował wobec zatrzymanej kobiety areszt tymczasowy na 3 miesiące. 
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.  

Powrót na górę strony