Aktualności

Z pomocą chorej Zuzi

Data publikacji 05.08.2022

Funkcjonariusze z powiatu dąbrowskiego zaangażowali się w pomoc dla Zuzi z Bielczy. Wspólna inicjatywa zbierania plastikowych nakrętek trwała od lutego bieżącego roku. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 5-letniej dziewczynce w walce z chorobą.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zebrali dużą ilość plastikowych nakrętek. Akcja zbierania nakrętek trwała od lutego bieżącego roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem, także wśród policjantów i pracowników komisariatu Policji w Szczucinie. 

Wczoraj, zebrane nakrętki zostały przekazane tacie pięciolatki. Dziewczynka choruje na rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną Zespół Angelmana. Zuzia urodziła się zdrowa, o tym, że cierpi na tak poważną chorobę rodzice dowiedzieli się, gdy skończyła rok. Mimo, że ma 5 lat, to obecnie jest na etapie rozwoju 10-miesięcznego dziecka. Jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów, a na co dzień wymaga stałej, intensywnej i wielotorowej rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Przekazane nakrętki trafią teraz do recyclingu, a uzyskane za nie pieniądze, pomogą Zuzi w walce z chorobą. Osoby, które zaangażowały się w zbiórkę nakrętek, dały dowód na to, że warto pomagać i nawet takim prostym gestem można wspomóc przewlekle i nieuleczalnie chore dzieci. Wystarczy świadomość tego, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może blisko nas jest osoba, której pomoże w walce z chorobą.
Policjanci nie przestają pomagać!

Więcej o Zuzi : https://www.facebook.com/ZuziaNaszAniolek/
 

Powrót na górę strony