Aktualności

Nietrzeźwy ojciec miał pod opieką małe dziecko  

Data publikacji 08.08.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, w powiecie oświęcimskim, prowadzą  postępowanie wobec 37  – letniego mieszkańca Szczecina, który mając w organizmie 2,8 promila alkoholu miał pod opieką swoje 5 – letnie dziecko. Przestępstwo wyszło na jaw dzięki prawidłowej reakcji pracowników ośrodka wypoczynkowego, w którym mężczyzna zarezerwował kilkudniowy pobyt. 

Do  zdarzenia doszło we wtorek (2.08.br.) po południu na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w Zatorze. Tuż przed godziną 16, policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników ośrodka dotyczące będącego pod wpływem alkoholu mężczyzny pod którego opieką znajduje się jego kilkuletnia córka. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi zatrzymali 37 – latka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu.  Mężczyzna trafił do komisariatu Policji. Opiekę nad jego 5 – letnią córką przejęła rodzina.

Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego dziecka nad którym miał obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu  Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich właściwego dla miejsca zamieszkania małoletniej, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka. 
Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością.

W przypadku podejrzenia, że dziecko, senior lub osoba z niepełnosprawnością, doznaje krzywdy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Są to przede wszystkim  pracownicy socjalni, nauczyciele, pedagodzy,  kuratorzy sądowi oraz dzielnicowi.


W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.
 

Powrót na górę strony