Aktualności

Bocheńscy policjanci odnaleźli i wyprowadzili z lasu grzybiarza, który doznał urazu nogi

Data publikacji 18.08.2022

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego odnaleźli w lesie 56-latka, który w trakcie wyprawy na grzyby doznał urazu nogi. Poszukiwania były utrudnione ze względu na fakt, że mężczyzna zasłabł i nie był w stanie odpowiedzieć na wezwania mundurowych. Po dotarciu do poszkodowanego, policjanci wynieśli go z lasu i przekazali przybyłym na miejsce ratownikom medycznym.

Dwóch mieszkańców gminy Bochnia udało się wczoraj (tj.17 sierpnia br.) w godzinach porannych do lasu. Rekreacyjne wyjście mające na celu zebranie jak największej ilości grzybów skończyło się dla jednego z nich poważną kontuzją nogi. 
56-latek spadł z niewielkiej leśnej skarpy i z urazem którego doznał, nie był w stanie przejść sporego odcinka z miejsca, w którym się znajdował do zaparkowanego przy drodze samochodu. Przebywający z nim znajomy wezwał zatem patrol policji, a następnie wyszedł z lasu i we wskazanym miejscu oczekiwał na mundurowych. Po przyjeździe na miejsce policjanci udali się z 60-latkiem w głąb lasu, aby odnaleźć oczekującego na pomoc mężczyznę. Poszukiwania jednak były utrudnione - ze względu na duży obszar lasu zgłaszający nie był w stanie stwierdzić, gdzie pozostał jego kolega. Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego rozpoczęli sprawdzanie lasu, jednak ich wezwania oczekującego tam mężczyzny pozostawały bez odpowiedzi. Po około 35 minutach mundurowi odnaleźli 56-latka, jak się okazało, mężczyzna zasłabł i nie był w stanie odpowiadać na wołanie chcących mu pomóc policjantów. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy przedmedycznej, jak również pomocy przy wyjściu z lasu. 56-latek został przekazany wezwanym na miejsce ratownikom z Zespół Ratownictwa Medycznego.  
 

Powrót na górę strony