Aktualności

Zajęcia z bezpieczeństwa z policjantami Komisariatu II

Data publikacji 23.08.2022

Jednym z zadań policjantów jest promowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży. Spotkania w okresie wakacyjnym są do tego dobrą okazją, ponieważ podczas nich dzieci uczą się, jakich zasad należy przestrzegać by być bezpiecznym na drodze, w czasie zabaw w domu i na podwórku ale też w trakcie surfowania w internecie.

19 sierpnia br. policjanci z Komisariatu II spotkali się z dziećmi spędzającymi czas w Szkole Podstawowej  nr 39 przy ul. Jachowicza w Krakowie. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo. 


Mundurowi przypomnieli między innymi o regułach, których należy przestrzegać podczas przechodzenia przez jezdnię przy wykorzystaniu oznakowanych przejść dla pieszych i zasadach prawidłowego poruszania się poboczem. Wspomniano także właściwym używaniu sprzętów takich jak rower, rolki czy hulajnoga, zwracając uwagę jak istotne jest by zakładać wówczas kask, ochraniacze i odblaski.


Z dziećmi omówiono również reguły bezpiecznego surfowania w internecie. Spotkanie miało charakter dyskusji, w której dzieci aktywnie uczestniczyły odpowiadając na pytania policjantów, a następnie zadając funkcjonariuszom pytania z omawianej tematyki. 
Dla małych uczestników mundurowi przygotowali edukacyjne zabawy i konkursy z nagrodami. Każdy mógł też zobaczyć jak z bliska wygląda policyjny radiowóz, zasiąść za jego kierownicą i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Powrót na górę strony