Aktualności

Bezpieczniej nad wodą dzięki współpracy krakowskich policjantów, strażaków i strażników miejskich

Data publikacji 24.08.2022

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą policjanci, strażacy i strażnicy miejscy podjęli współpracę i w wybrane weekendy kontrolują zalewy, nad którymi gromadzą się krakowianie by odpocząć w upalne dni. Wspólne działania mają zapobiegać wypadkom i utonięciom w tych miejscach.

Od początku lipca krakowscy policjanci z Komisariatu Policji V oraz Komisariatu Policji VIII, prowadzą wspólne działania, na terenach wodnych ze strażakami z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego 4 oraz Strażą Miejską. Celem tych działań jest zapobieganie wypadkom i utonięciom nad akwenami znajdującymi się na terenie miasta.

Policjanci i strażacy patrolują popularne wśród mieszkańców zalewy na Bagrach, Brzegach i na Przylasku Rusieckim. W tym celu wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt do ratownictwa i sprzęt pływający, którym dysponują strażacy. Służby sprawdzają między innymi, czy nie dochodzi do łamania przepisów w postaci kąpieli w miejscach w których obowiązuje zakaz, oraz reagują na niewłaściwe zachowania plażowiczów. Zarówno policjanci, jak i strażacy zachowują pełną gotowość na wypadek potrzeby ratowania ludzkiego życia.


Od początku lipca do połowy sierpnia policjanci i strażacy, łącznie 9 razy wypływali na wspólne patrole, strzegąc bezpieczeństwa osób wypoczywających na kąpieliskach Brzegi, Bagry i Przylasek Rusiecki. Działania potrwają do końca wakacji.
 

Powrót na górę strony