Aktualności

Policjanci promowali bezpieczne zachowania podczas „Małopolska Tour”

Data publikacji 12.09.2022

11 września br. na terenie stadionu sportowego w Oświęcimiu, odbył się rodzinny rajd rowerowy z cyklu „Małopolska Tour”, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W imprezę aktywnie włączyli się policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, którzy promowali szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Pomimo niesprzyjającej pogody w rajdzie wzięło udział około 1000 rowerzystów w różnym wieku. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci   ruchu drogowego.  Podczas imprezy zorganizowany był piknik w trakcie którego, funkcjonariusze promowali bezpieczne zachowania na drodze, a także alternatywne i bezpieczne formy spędzania wolnego czasu. Omawiano nowe przepisy w zakresie ruchu drogowego, udzielano porad prawnych dotyczących prawidłowego zachowania na drodze. Dzieci uczestniczące w pikniku wykazały się dużą znajomością przepisów rowerowych. Ponadto policjanci prowadzili pogadanki dotyczące bezpiecznego surfowania w sieci jak również bezpieczeństwa osobistego. Każdy z uczestników, który odwiedził policyjne stanowiska, otrzymał gadżety oraz materiały edukacyjne promujące bezpieczeństwo. Ze względu na niedawno rozpoczęty rok szkolny, policjanci dużą uwagę zwracali na zagadnienie bezpiecznej drogi uczniów do i ze szkoły.  Przypominali o obowiązku posiadania elementów odblaskowych przez osoby poruszające się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. 

Rodzinne Rajdy Rowerowe, skierowane są do wszystkich zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem w zgodzie z naturą, niezależnie od wieku i „doświadczenia” rowerowego. Od kilku lat Małopolska otwiera kolejne trasy rowerowe dla osób chcących aktywnie spędzić czas na dwóch kółkach. Coraz większą popularnością wśród mieszkańców województwa jak i turystów cieszy się VeloMałopolska – sieć tras przebiegających przez malownicze obszary naszego regionu


 

  • Policjanci na motocyklach i w radiowozie oczekują na start wyścigu rowerowego
  • Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie z uczestnikami rajdu rowerowego
  • Policjant rozmawia z dziećmi o bezpieczeństwie
  • Policjant wręcza młodzieży ulotki
  • Policjant wykonuje odcisk lini papilarnych
  • Policjantka na starcie wyścigu kolarskiego
  • Policjantka udziela wywiadu
Powrót na górę strony