Aktualności

Uwaga ! Oszuści działają metodą „na węgiel”

Data publikacji 15.09.2022

Ofiarą oszustów metodą „na opał ” padł mieszkaniec powiatu nowotarskiego, który w Internecie znalazł ofertę sprzedaży węgla w bardzo korzystnej cenie, a po wpłaceniu pieniędzy za transport, kontakt ze sprzedającym się urwał. Mężczyzna nie otrzymał węgla i stracił 800 złotych.

Na początku września, mieszkaniec powiatu nowotarskiego znalazł na portalu ogłoszeniowym ogłoszenie dotyczące sprzedaży węgla. Z uwagi na to, że ceny węgla w ostatnim czasie wzrosły, post wzbudził jego zainteresowanie. Sprzedawca oferował do sprzedaży ekogroszek w bardzo atrakcyjnej cenie. Zainteresowany ofertą skontaktował się przez komunikator ze sprzedawcą i ustalili warunki zakupu. W pierwszej kolejności kupujący miał wpłacić pieniądze za transport. Za każdą tonę opłata dla dostawcy miała wynieść po 200 złotych. Na wskazane konto bankowe mężczyzna wpłacił łącznie 800 złotych dla kuriera za dostawę czterech ton węgla. Pozostałe pieniądze miał przekazać po otrzymaniu opału. Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urwał, a mężczyzna nie otrzymał ekogroszku. Wtedy zorientował się, że został oszukany i sprawę zgłosił nowotarskiej Policji. Postępowanie w sprawie oszustwa prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą.   

Przestrzegamy przed super okazjami przy zakupie opału. Uważajmy też na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Nie daj się oszukać!

O podobnym oszustwie na terenie Małopolski pisano ostatnio tutaj:

https://gorlice.policja.gov.pl/kgr/aktualnosci/25493,Oszustwo-przy-zakupie-wegla-Policja-ostrzega.html

https://nowy-targ.policja.gov.pl/knt/aktualnosci/aktualnosci/25599,Oszustwo-przy-zakupie-wegla.html

 

Powrót na górę strony