Aktualności

Podziękowania dla mieszkańca Wójtowej

Data publikacji 16.09.2022

Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach podziękował mieszkańcowi Wójtowej za wzorową reakcję na zdarzenie drogowe i uratowanie życia poszkodowanej osobie.

W ostatnią niedzielę ( tj.11.09.br.) doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Wójtowa, w powiecie gorlickim. Kilka minut po godzinie 18 samochód kierowany przez mieszkańca gminy Lipinki wypadł z drogi i uderzył w skrzynkę przyłącza gazowego i energetycznego znajdującą się na prywatnej posesji. W wyniku uderzenia doszło do rozszczelnienia rury gazowej, natomiast z samochodu zaczął wydobywać się dym i pojawił się ogień.

Przejeżdżający tą drogą, kilka chwil po zdarzeniu, mieszkaniec Wójtowej pan Tomasz Kiełtyka bez chwili wahania zatrzymał samochód w bezpiecznej odległości i podjął akcję ratunkową. Najpierw wyciągnął z płonącego już pojazdu nieprzytomnego kierującego, a następnie przystąpił do udzielenia mu pierwszej pomocy. W wyniku tego działania poszkodowany odzyskał przytomność jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Natomiast pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu uległ bardzo szybko całkowitemu spaleniu.

Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach mł. insp. Dorota Tokarz, dziękując  panu Tomaszowi podkreśliła wielką odwagę i wspaniałą postawę jaką wykazał się w trakcie zaistniałego zdarzenia, ratując życie drugiego człowieka. Wyraziła również przekonanie, że zaprezentowana postawa poczucia odpowiedzialności za zdrowie i życie innych osób we własnym otoczeniu, jest godna słów najwyższego uznania i naśladowania. 

Na zakończenie spotkania, po słowach uznania i przekazanych życzeniach pomyślności w dalszym życiu pani Komendant wręczyła gościowi okolicznościowy list gratulacyjny z podziękowaniami za bardzo odpowiedzialną postawę społeczną oraz drobny upominek.

 

Powrót na górę strony