Aktualności

„Pomagamy i chronimy”. Dzielnicowi pomogli zdezorientowanemu mężczyźnie

Data publikacji 28.09.2022

Dzielnicowi z Brzeska na poboczu drogi odnaleźli mężczyznę, który zaalarmował służby ratunkowe, że źle się czuje i nie może o własnych siłach dotrzeć do domu. Mundurowi udzielili mu pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Wczoraj (26.09) ok. godz. 16.30 na numer alarmowy zadzwonił zdezorientowany mężczyzna, który relacjonował, że jest schorowany, wywraca się i nie może dotrzeć do domu. Zgłaszający twierdził, że znajduje się na granicy miejscowości Gnojnik i Chronów, ale nie był w stanie dokładnie określić miejsca przebywania.

Przekazał jedynie, że znajduje się w polach i z oddali widzi jakieś zabudowania. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi, w poszukiwaniach pomógł także kierownik rewiru dzielnicowych brzeskiej jednostki, który zna tamtejsze okolice. Po kilku minutach funkcjonariusze na poboczu drogi zauważyli 43-latka wzywającego pomocy.

Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy i monitorowali jego stan do czasu przybycia karetki pogotowia, której załoga zdecydowała o przewiezieniu go do szpitala.
 

Powrót na górę strony