Aktualności

Policjanci dbali o bezpieczeństwo w Krakowie podczas meczu piłki nożnej pomiędzy Ukrainą a Szkocją

Data publikacji 28.09.2022

27 września br. w ramach rozgrywek Ligi Narodów UEFA o godzinie 20:45 w Krakowie rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Ukrainy i Szkocji. Na trybunach obiektu zasiadło ponad trzynaście i pół tysiąca kibiców. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym na terenie Krakowa czuwali krakowscy policjanci.

Wczoraj na stadionie przy ul. Kałuży odbył się międzynarodowy mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Ukrainy i Szkocji. W zabezpieczeniu tego wydarzenia udział wzięli mundurowi z Oddziału Prewencji Policji z Krakowa, funkcjonariusze z krakowskich komisariatów oraz komendy miejskiej. Od  wczesnych godzin popołudniowych krakowscy policjanci nadzorowali centrum miasta, gdzie zaczęli gromadzić się sympatycy szkockiej drużyny. Funkcjonariusze dbali tym samym o zachowanie ładu i porządku. Około godziny 19:30 policjanci zabezpieczali przejście kibiców w rejon stadionu. Na trybunach krakowskiego obiektu zasiadło blisko tysiąc sześćset kibiców sympatyzujących z drużyną Szkocji oraz blisko dwanaście tysięcy kibiców Ukrainy. W trakcie wtorkowego zabezpieczenia mundurowi wylegitymowali na terenie miasta, w pobliżu stadionu i na terenie stadionu w sumie   128 osób w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami porządkowymi i drogowymi. Nałożonych zostało 21 mandatów, a wobec 18 osób skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby poszukiwane, jedną osobę, która posiadała przy sobie środki odurzające oraz jedną osobę, która po zakończonym spotkaniu wbiegła na płytę boiska.

  • Grupa kibiców zmierza ulicą w kierunku stadiony, na pierwszym planie uśmiechnięty kibic ubrany w szkocki strój
  • Kilka policyjnych radiowozów na sygnałach nadzoruje przemarsz grupy kibiców
  • Kilku policjantów stoi w umundurowaniu służbowym przy jedenj z ulic, w tle widać policyjne radiowozy na sygnałach
  • Liczna grupa kibiców z flagami, ubrana w szkockie stroje zierza w kierunku stadionu
  • Policyjny radiowóz na sygnałach jedzie na czele przemarszu kibiców, na czele przemarszu kroczą policjanci, funkcjonariusze stoją również wzdłuż ulicy
  • Pora nocna, policyjne radiowozy stoją wzdłuż ulicy prowadzącej na stadion
Powrót na górę strony