Aktualności

Odnaleziony karabin maszynowy z czasów II wojny światowej

Data publikacji 12.10.2022

Karabin MP-40 produkcji niemieckiej został odnaleziony w opuszczonym domu jednorodzinnym w Biadolinach Radłowskich. Obecny właściciel posesji odnalazł go ukrytego w jednym z pomieszczeń podczas przygotowywania domu do gruntownego remontu. 

Mieszkaniec Biadolin Radłowskich, 44-letni właściciel nieruchomości sprzątał dom, w którym od kilkudziesięciu lat nikt nie mieszkał. W jednym z pomieszczeń gospodarczych odnalazł karabin przypominający broń z czasów II wojny światowej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wojniczu, którzy zostali powiadomieni o tym odkryciu, określili to znalezisko jako karabin maszynowy MP-40 z jednym magazynkiem bez amunicji, produkcji niemieckiej, który był wykorzystywany przez Niemców w czasie II wojny światowej. 

Teraz karabin został zabezpieczony do postępowania, które prowadzą policjanci z Wojnicza pod nadzorem prokuratury rejonowej. 

Przedmiotowy karabin, po zakończonym postępowaniu, zgodnie z decyzją prokuratora nadzorującego zostanie przekazany do zbiorów muzealnych lub zostanie zniszczony. 


 

Powrót na górę strony