Aktualności

Pobiegli na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

Data publikacji 12.10.2022

Ekipa z oświęcimskiej komendy Policji oraz ich przyjaciele wzięli udział w biegu charytatywnym pn. „Bieg o Buzdygan Komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie” na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

W miniony weekend Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie (8-9.10.2022) zainicjowała kolejną edycję biegu charytatywnego na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.  Policjanci i pracownicy Policji, a także ich znajomi, którzy zgłosili swój udział mogli biec indywidualnie w swoich miejscowościach.   

Do udziału w akcji włączyli się Dorotka i Jakub (dzielnicowy maratończyk)  - reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu oraz  Monika, Krzysztof oraz Paweł - przyjaciele oświęcimskiej Policji.  Zebrali się w sobotni ranek w Przeciszowie, aby razem przebiec 10 kilometrową trasę prowadzącą pomiędzy stawami, polami uprawnymi oraz w terenie leśnym. Z kolei Paweł rankiem brał udział w innym starcie, także charytatywnym, swoje kilometry zrobione w ramach biegu charytatywnego WSPol dorzucił do przebiegniętych kilometrów oświęcimskiej ekipy w sobotnie popołudnie i w ten sposób od siebie dołożył cegiełkę do tego szczytnego celu. 
Na mecie na uczestników czekała dobra kawa i słodka niespodzianka – ciasto marchewkowo - czekoladowe, przygotowane przez organizatorkę przeciszowskiego biegu. Relacje z biegu trafiły do organizatora czyli Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, natomiast pieniądze wpłacone w ramach opłaty startowej od uczestników biegu wsparły Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

 

Powrót na górę strony