Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży i włamań

W minioną niedzielę krakowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od kilku miesięcy na Bronowicach dokonywali włamań i kradzieży rowerów. Obaj przyznali się do winy. Za swoją przestępczą działalność odpowiedzą przed sądem.

27 września br. policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie udali się na jedną z ulic w rejonie Krowodrzy, gdzie według posiadanych informacji widywany był mężczyzna, który wg dokonanych ustaleń odpowiedzialny był za włamania i kradzieże dokonane w rejonie Bronowic Małych. Po krótkiej obserwacji kryminalni zauważyli poszukiwana  osobę. 22-latek został natychmiast wylegitymowany, poinformowany o powodzie interwencji, zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu.

Tego samego dnia inni funkcjonariusze z „czwórki” udali się do Nowego Sącza, gdzie miał przebywać drugi mężczyzna, który wraz z 22-latkiem miał uczestniczyć w przestępczym procederze. Policjanci po przybyciu na miejsce szybko zlokalizowali 44-latka spacerującego po jednej z tamtejszych ulic. On również został zatrzymany i przewieziony do krakowskiego komisariatu.
W trakcie przesłuchania obaj przyznali się, że od kwietnia br. na jednym z osiedli w rejonie Bronowic Małych  dokonali kilku kradzieży oraz kradzieży z włamaniami. Mężczyźni swoją uwagę skupiali głównie na rowerach, które po włamaniu zabierali z piwnic, bądź przecinali zabezpieczenia w zaparkowanych przy blokach jednośladach, a następnie zrabowany towar sprzedawali w pobliskich lombardach. W sumie straty związane z ich przestępczą działalnością wyceniono na ponad siedem i pół tysiąca złotych. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego towaru, który powrócił do właścicieli.  Podejrzanym grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony