Aktualności

Krakowscy policjanci zwycięzcami VIII Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

Data publikacji 18.10.2022

W minioną sobotę piłkarska drużyna złożona z krakowskich policjantów znów stanęła na najwyższym stopniu podium, wygrywając VIII Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Puchar przekazano na ręce inspektora Zbigniewa Nowaka Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.

15 października br. na boisku sportowym TS Tramwaj przy ul. Praskiej 61a odbył się VIII Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, w którym udział wzięło 12 zespołów złożonych pracowników zatrudnionych w miejskich spółkach oraz służbach porządkowych. W piłkarskich zmaganiach najlepsza okazała się drużyna krakowskich policjantów. W półfinale funkcjonariusze pokonali Wodociągi Krakowskie 2-0. W finale padł remis z reprezentacją Państwowej Straży Pożarnej i aby wyłonić zwycięzcę konieczne było rozegranie serii rzutów karnych, które lepiej egzekwowali krakowscy policjanci wygrywając 2-1. 
Zwycięzcy turnieju stanęli na najwyższym stopniu podium, otrzymali złote medale oraz gratulacje. Puchar ufundowany przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego przekazano na ręce inspektora Zbigniewa Nowaka Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Komendant oglądał piłkarskie zmagania, dopingował swoich policjantów oraz wspólnie z nimi cieszył się ze zwycięstwa. Na koniec szef krakowskich policjantów podziękował za sportowe emocje oraz podkreślił, że „Taki turniej to przede wszystkim integracja, zabawa oraz motywacja do dalszej pracy, naszej wspólnej przyjaźni między poszczególnymi jednostkami i służbami”. 
 

 • Fragment meczu piłkarskiego, trzech zawodników biegnie do piłki
 • Fragment piłkarskich rozgrywek podczas turnieju, widać walkę o piłkę pomiędzy czterema zawodnikami
 • Komendant Miejski Policji w Krakowie ściska dłoń Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 • Komendant Miejski Policji w Krakowie odbiera pamiątkowy puchar
 • Pamiątkowe zdjęcie drużyny piłkarskiej złożonej z krakowskich policjantów oraz Komendanta Miejskiego Policji
 • Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wręcza policyjnym zawodnikom pamiątkowy puchar
 • Sześciu piłkarzy biegnie po murawie stadionu w trakcie rozgrywanego meczu piłkarskiego
 • Trzech piłkarzy podczas turnieju walczy o piłkę
 • Zdjęcie z meczu drużyny krakowskich policjantów, na pierwszym planie zawodnik w koszulce z napisem KMP Kraków
 • zwycięska drużyna policjantów w towarzystwie komendanta, Prezydenta Miasta Krakowa oraz przedstawiciela orrganizatora turnieju
Powrót na górę strony