Aktualności

Przestępca drogowy wpadł podczas awantury ulicznej

Data publikacji 25.10.2022

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 22 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego podejrzanego o jazdę samochodem pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Przestępstwo wyszło na jaw podczas interwencji związanej z uliczną awanturą.

W piątek (21.10.2022) tuż po godzinie 18, operator numeru alarmowego 112 otrzymał anonimowe zgłoszenie, dotyczące grupy osób awanturujących się na parkingu jednego ze sklepów przy ulicy Konarskiego w Oświęcimiu. 

We wskazane miejsce natychmiast podjechał jeden z patroli. Policjanci zobowiązali mężczyzn do zachowania zgodnego z prawem, a następnie przystąpili do legitymowania. Podczas tej czynności mundurowi ustalili, że jeden z uczestników zajścia, 22 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, popełnił przestępstwo drogowe.

Mężczyzna do Oświęcimia przyjechał samochodem marki Ford, łamiąc orzeczony w maju br. przez jeden z krakowskich sądów, roczny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za złamanie zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. 

Powrót na górę strony