Aktualności

Policjanci spotkali się z działkowiczami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 25.10.2022

20 października br. policjanci z Komisariatu II spotkali się z działkowiczami Rodzinnych Ogródków Działkowych „Grzegórzki” znajdujących się w Krakowie przy ul. Francesco Nullo. W czasie spotkania omówione zostały zagrożenia z jakimi mogą się spotkać seniorzy oraz metody jakie najczęściej stosują oszuści, by okradać osoby starsze.

Policjanci w czasie spotkania wyjaśnili dlaczego najczęściej oszukiwane są osoby starsze i jak dochodzi do oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta” lub „na pracownika ZUS”. Funkcjonariusze na przykładzie dokonanych przestępstw omówili przebieg rozmowy telefonicznej z oszustem i opowiedzieli działkowiczom - o co taka osoba najczęściej prosi swojego rozmówcę. Policjanci radzili zgromadzonym by zawsze rozłączyć się i zweryfikować czy wnuczek, policjant, bądź pracownik ZUS jest tym, za kogo się podaje. 
Mundurowi apelowali, żeby nie przekazywać pieniędzy i cennych przedmiotów osobom obcym. Wyjaśnili też uczestnikom, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy na prowadzone przez siebie akcje.
Spotkanie przybrało formę dyskusji, podczas której uczestnicy zadawali policjantom pytania związane z omawianą tematyką. Na koniec wszyscy otrzymali ulotki informacyjne, które pozwolą usystematyzować przekazaną przez funkcjonariuszy wiedzę.
 

  • Ulotki policja ostrzega, seniorze nie daj się oszukać . W tle uczestnicy spotkania
  • Budynek Rodzinnego Ogrodu Działkowego Grzegórzki
  • uczestnicy spotkania zgromadzeni w domu działkowca
Powrót na górę strony