Aktualności

Mieszkanka Krakowa odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i uszkodzenie pojazdów

Data publikacji 25.10.2022

Niebezpieczny nocny rajd kierującej mercedesem zakończył się na prawidłowo zaparkowanych samochodach. Kobieta uszkodziła także znak drogowy oraz ogrodzenie, po czym uciekła z miejsca. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W nocy 23 października br. dyżurny kalwaryjskiego komisariatu został poinformowany o kolizji drogowej, do której miało dojść na ul. Kolejowej. Policjanci skierowani na miejsce zastali dwa uszkodzone pojazdy marki Mercedes oraz Volkswagen. W pojazdach ani też w ich rejonie nie było żadnych osób. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierująca mercedesem, wyjeżdżając z parkingu przy ul. Sądowej, uszkodziła  zaparkowany tam samochód marki Porsche, po czym kontynuowała jazdę i na ul. Jagiellońskiej uderzyła w znak drogowy. Jadąc dalej ul. Kolejową wjechała z zaparkowanego volkswagena i oddaliła się z miejsca zdarzenia. 
W wyniku penetracji terenu mundurowi zatrzymali kobietę na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Mieszkanka Krakowa była nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,8 promil alkoholu w jej organizmie. Kobieta została zatrzymana. Gdy wytrzeźwiała, usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Teraz o losie nieodpowiedzialnej 32-latki zdecyduje sąd. 
 

Powrót na górę strony