Aktualności

Ewaluacyjna debata społeczna w Krościenku nad Dunajcem

Data publikacji 28.10.2022

W czwartek tj. 27 października br. w sali obrad budynku Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem przeprowadzono ewaluacyjną debatę społeczną podsumowującą wnioski z debaty, która odbyła się w ubiegłym roku dotyczącej bezpieczeństwa pieszych w miejscowości Krośnica.

Podczas poprzedniej debaty wspólnie zdiagnozowano zagrożenia dla pieszych w miejscowości Krośnica oraz nakreślono kierunki działań, które mogłyby przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie. Podczas czwartkowego spotkania zapoznano uczestników z działaniami podjętymi m.in. przez funkcjonariuszy Policji, którzy wprowadzili w rejonie szkoły podstawowej liczne kontrole prędkości, a z uczniami szkoły spotkania profilaktyczne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast Wójt gminy Krościenko nad Dunajcem poinformował,  że przy drodze wojewódzkiej 969 w Krośnicy ustawiono fotoradar, o który wnioskowali mieszkańcy i gmina starała się już od dłuższego czasu. Obecnie w tym rejonie w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych trwa również przebudowa drogi. Wójt podkreślił, jak bardzo ważna jest aktywna współpraca ze społeczeństwem w zakresie budowania lokalnego poczucia bezpieczeństwa. 

Podczas spotkania przedstawiono także narzędzie komunikacyjne, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać zagrożenia występujące w rejonie miejsca zamieszkania oraz aplikację Moja Komenda, która zapewnia szybki dostęp do adresów i numerów telefonów jednostek policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju. 

W debacie udział wzięli: Wójt gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda,  Komendant Komisariatu Policji w Szczawnicy podkom. Marcin Mikołajczyk, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu asp. sztab. Piotr Stanek, Kierownik  Ogniwa ds. Prewencji asp. sztab. Krzysztof Dolański oraz dzielnicowy miejscowości Krośnica mł.asp. Piotr Kurnyta, oficer prasowy nowotarskiej komendy podkom. Dorota Garbacz oraz radni i mieszkańcy Krośnicy.

Wszystkim obecnym dziękujemy za udział w debacie. Takie spotkania pozwalają nam na poznanie lokalnych problemów i wypracowanie wspólnych rozwiązań służących poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Powrót na górę strony