Aktualności

Wypadek podczas prac leśnych

Data publikacji 04.11.2022

67-letni mężczyzna został ranny podczas wycinki drzewa w lesie w Szczawnicy, w powiecie nowotarskim. Poszkodowany, z uwagi na trudno dostępny i stromy teren był transportowany przez ratowników GOPR quadem z przyczepką, a następnie przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. Apelujemy o ostrożność podczas prac leśnych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

Wczoraj w południe z Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku w lesie w Szczawnicy, gdzie poszkodowana została jedna osoba. Okazało się, że podczas wycinki drzewa, ciągnik stoczył się ze stromego podjazdu i najechał przednim kołem na 67-letniego mężczyznę. Do wypadku doszło w lesie,wysoko przy szlaku pomiędzy Szafranówką a Orlicą. Z uwagi na trudnodostępny i stromy teren niezbędna była pomoc ratowników GOPR z sekcji Szczawnica, którzy quadem dotarli do rannego. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu, po czym na przyczepce, w specjalnym materacu zwieźli go w miejsce lądowiska śmigłowca LPR. Następnie 67-latek został śmigłowcem przetransportowany do nowotarskiego szpitala. Poszkodowany (był trzeźwy) doznał złamania obojczyka oraz barku. 
Ratownicy GOPR pomogli dostać się policjantom na miejsce zdarzenia w celu wykonania oględzin i dokumentacji fotograficznej. Okoliczności wypadku wyjaśnia Komisariat Policji w Szczawnicy. 
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac leśnych. Pamiętajmy, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii. 

Fot. GOPR/KPP Nowy Targ

Powrót na górę strony