Aktualności

Groził śmiercią byłej partnerce. Trafił do aresztu.

Data publikacji 10.11.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, w powiecie oświęcimskim osadzili w areszcie śledczym 27 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Mężczyzna groził partnerce, że skrzywdzi ją oraz ich wspólne dziecko.

W niedzielę  (6.11.br.) po południu policjanci z kęckiego komisariatu Policji wszczęli postępowanie w związku ze zgłoszeniem 29 – letniej mieszkanki Śląska, dotyczącym gróźb karalnych. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej były partner 27 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Kęty groził jej śmiercią, a także skrzywdzeniem ich kilkuletniego dziecka.
W ciągu doby policjanci zebrali dowody, na podstawie których w poniedziałek rano zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania jego posesji funkcjonariusze znaleźli pistolet, który został zabezpieczony do ekspertyzy przez biegłego z zakresu broni i balistyki. 27 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji.  Zebrane przez policjantów materiały sprawy wraz z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora nadzorującego sprawę. 
Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu w środę (9.11.br.) rano. Usłyszał on prokuratorski zarzut gróźb karalnych. Następnie prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonej wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. W związku z powyższym, wprost z Prokuratury zatrzymany został doprowadzony przed oblicze sędziego, który przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 27 – latka dwumiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został osadzony w jednym z aresztów śledczych. Za groźby karalne grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony