Aktualności

Trzej mężczyźni z zarzutami za montowanie w bankomatach na podajnikach nakładek klejowych

Data publikacji 30.11.2022

Policjanci z Olkusza przedstawili zarzuty oszustwa trzej mężczyznom, którzy na początku ubiegłego roku w kilku bankomatach znajdujących się w Olkuszu i Chrzanowie montowali na podajnikach specjalne nakładki klejowe, do których przyklejały się pieniądze wypłacane przez właścicieli. W ten sposób okradali klientów banku.

Nad sprawą kradzieży pieniędzy z bankomatów pracowali olkuscy kryminalni. Jak ustalili policjanci, przestępcy umieszczali nakładki klejowe na urządzeniach w kilku bankomatach w Olkuszu i w Chrzanowie. Klient przy bankomacie otrzymywał  jedynie dowód wypłaty,  ponieważ  banknoty przyklejały się od wewnątrz do zamontowanej przez podejrzanych listwy. Kiedy  klient odchodził od bankomatu, złodzieje po zdjęciu nakładki zabierali pieniądze.
W toku żmudnego dochodzenia, policjanci wytypowali trzech mężczyzn - dwóch obywateli Ukrainy w wieku 31 i 33 lat oraz  38-letniego obywatela Polski, którzy mieli związek z tym procederem. Finalnie śledczy przestawili im  zarzuty dotyczące 4 przestępstw  tego typu, niewykluczone są kolejne.  Podejrzanym grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony