Aktualności

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym tematem debaty w Dąbrowie Tarnowskiej

Data publikacji 02.12.2022

Wczoraj (01.12.2022r.)  w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyła się debata społeczna pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – niechronieni i nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci wspólnie z uczestnikami dyskutowali na tematy związane z bezpieczeństwem na drogach powiatu dąbrowskiego. Była to również okazja do promocji programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”.

Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Jarosław Kmieć, który przywitał uczestników. Partnerem spotkania została Powiatowa Rada Bezpieczeństwa w Dąbrowie Tarnowskiej. W przedsięwzięciu uczestniczyli również przedstawiciele Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – rejon Tarnów oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Celem spotkania była wymiana informacji, spostrzeżeń oraz dyskusja dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu dąbrowskiego. Przedstawiona została analiza wypadków, kolizji i ich sprawców, a także ilość ujawnionych użytkowników dróg będących pod działaniem alkoholu. Policjanci dokonali prezentacji ilości naniesionych zagrożeń związanych z ruchem drogowym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponadto wskazano działania profilaktyczne i represyjne, które realizują funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki  w tym obszarze.

Prezentacje na temat stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu dąbrowskiego, działań na rzecz jego poprawy oraz zmian w przepisach ruchu drogowego zaprezentował nadkom. Jacek Wójcik  - Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz asp.szt. Michał Białkowski Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

W ramach debaty mundurowi promowali aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, „Moja Komenda” i program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Na koniec spotkania odbyła się dyskusja, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje wnioski i sugestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
 

Powrót na górę strony