Aktualności

Pierwszoklasiści odwiedzili zatorskich policjantów

Data publikacji 12.12.2022

7 grudnia br.policjanci z zatorskiego komisariatu Policji, w powiecie oświęcimskim, oraz przewodniczący IPA Kalwaria Zebrzydowska wspólnie przeprowadzili prelekcję dla uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach. Podczas spotkania dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, zapoznały się ze specyfiką służby policjantów różnych pionów, obejrzały wnętrza nowego Komisariatu Policji w Zatorze, a także otrzymały elementy odblaskowe.

Podczas spotkania policjanci zaprezentowali dzieciom filmy edukacyjne. Omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas kontaktów z obcymi. Omówili zasady poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem noszenia elementów odblaskowych. Mundurowi  zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo dziecka w podróży samochodem, przypominając o obowiązku jazdy w foteliku i stosowaniu pasów bezpieczeństwa. Poruszyli zagadnienia związane z zagrożeniami czyhającymi w Internecie, w którym również  należy przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa. 
Policjanci, oprowadzając dzieci po nowym budynku komisariatu Policji opowiadali o przeznaczeniu konkretnych pomieszczeń, a także zadaniach, które realizują funkcjonariusze Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Zaprezentowali również sprzęt policyjny oraz radiowozy. 
Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe ufundowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (IPA) Region Kalwaria Zebrzydowska w ramach akcji „Świeć Przykładem”. Na ręce dzieci trafiły również opaski odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Przeciszowie. 
 

  • Pierwszaki z Piotrowic odwiedziły policjantów dzieci i policjanci na wspólnym zdjęciu  w tle roll up
  • Zator pierwszaki z Piotrowic odwiedziły policjantów dzieci siedzą przy stole podczas prelekcji prowadzonej przez policjanta
  • Pierwszaki z Piotrowic odwiedziły policjantów policjant prezentuje dzieciom bojkę ratowniczą na stołach sprzęt policyjny
Powrót na górę strony