Aktualności

Śmiertelny wypadek w powiecie krakowskim

Data publikacji 05.01.2023

Do czołowego zderzenia dwóch pojazdów doszło wczoraj, w Jaśkowicach, w powiecie krakowskim. W wyniku wypadku zginął 38-latek, kierujący Hondą. Jego pasażerka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem do szpitala, a podróżujące z nimi niemowlę z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiło na obserwację.

4 stycznia br. w godzinach popołudniowych, w Jaśkowicach w gminie Skawina, na prostym odcinku drogi krajowej nr 44 doszło do czołowego zderzenia  samochodów marki honda  oraz jeep. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, 38-letni kierujący hondą z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jeepem, kierowanym przez 42-latka. W wyniku tego zdarzenia zginął kierujący hondą, a jego 35-letnia pasażerka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Wspólnie z nimi podróżowało niemowlę, które z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiło pod obserwacje specjalistów.42-letni kierujący jeepem i jego pasażerka nie doznali obrażeń zagrażających życiu, mężczyzna został opatrzony na miejscu, a kobieta została przewieziona na obserwację do szpitala. Kierujący jeepem był trzeźwy.

Na miejscu prócz policjantów, pracowali strażacy z JRG w Skawinie i z okolicznych OSP. Wszelkie okoliczności wypadku zostaną zbadane w toku śledztwa prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.

Panujące warunki atmosferyczne powodują, iż na drogach jest wciąż niebezpiecznie, nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Apelujemy o ostrożność zarówno do kierujących, jak i pieszych. O tej porze roku zmrok zapada bardzo wcześnie, warunki na drogach są znacznie utrudnione. Noszenie odblasków może uratować życie. Wolniejsza jazda z kolei skraca drogę hamowania pojazdu i często daje więcej czasu na reakcję. Kierujący powinni również szczególną uwagę zwracać na pieszych, którzy w tym okresie są mniej widoczni, co może spowodować zwiększone ryzyko wystąpienia wypadków.

Powrót na górę strony