Aktualności

Zdarzenie drogowe z udziałem busa przewożącego dzieci.

Data publikacji 17.01.2023

Do zdarzenia drogowego doszło 17.01 br. po godzinie 7, w miejscowości Szklary w gm. Jerzmanowice – Przeginia, w powiecie krakowskim. Kierujący busem, przewożący dzieci do przedszkola prawdopodobnie utracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w słup ogrodzeniowy, w wyniku czego jedno z dzieci wypadło przez boczną szybę pojazdu. W sumie czworo z podróżujących osób zostało przetransportowanych do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 66-letni kierujący busem m-ki Renault Trafic, prawdopodobnie wpadł w poślizg na łuku drogi i utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego uderzył w słup ogrodzenia prywatnej posesji. Kierowca przewoził busem pięcioro dzieci w wieku od 3 do 5 lat oraz ich 30-letnią opiekunkę.
W wyniku tego zdarzenia, dwoje dzieci, kierowca i opiekunka, z ogólnymi potłuczeniami ciała, zostało przetransportowanych do szpitala celem dalszej diagnostyki. Jedno z dzieci, w wyniku zderzenia, wypadło przez boczną szybę busa i pozostało na obserwacji. Pozostałym, podróżującym busem dzieciom nic się nie stało, zostały na miejscu odebrane przez swoich opiekunów. Kierowca był trzeźwy. 
Okoliczności i przyczynę tego zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Panujące warunki atmosferyczne powodują, że na drogach jest wciąż niebezpiecznie, nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Dlatego apelujemy o ostrożność zarówno do kierujących, jak i pieszych. O tej porze roku warunki na drogach są znacznie utrudnione.
 

Powrót na górę strony