Aktualności

Policjanci z Wadowic zabezpieczyli nielegalne papierosy

Data publikacji 24.01.2023

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 66-letni mężczyzna, w miejscu zamieszkania przechowuje nielegalne papierosy. Przez ich wprowadzenie na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości około 7000 złotych.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z wadowickiej komendy, w toku prowadzonych przez siebie czynności ustalili,  że mieszkaniec powiatu posiada w miejscu zamieszkania wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. 18 stycznia br. policjanci potwierdzili informację. Podczas przeszukania posesji w gminie Wadowice zabezpieczyli 5800 sztuk papierosów bez wymaganej przepisami akcyzy. Funkcjonariusze oszacowali, że Skarb Państwa straciłby około 7000 złotych, gdyby te wyroby tytoniowe trafiły na rynek. Zebrany w sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego. 

Zgodnie z artykułem 65 § 1 kodeksu karno-skarbowego za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat. 
 

Powrót na górę strony