Aktualności

Policyjna ulotka, jako laurka na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Data publikacji 24.01.2023

Policjanci z Komisariatu VI spotkali się z przedszkolakami, aby te przekazały swoim babciom i dziadkom ulotki informacyjne dotyczące oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.  Takie działania to jeden ze sposobów na dotarcie z ostrzeżeniami do seniorów.

Policjanci wykorzystują każdą okazję aby dotrzeć do seniorów i ostrzec ich przed oszustami. Na potrzeby tych działań stworzone zostały ulotki informacyjne i opaski odblaskowe z ostrzeżeniami dla osób starszych.
20 stycznia br. policjanci Komisariatu Policji VI w Krakowie zjawili się w okolicznych przedszkolach i żłobkach, gdzie wręczyli dzieciom przygotowane materiały profilaktyczne, aby maluchy, przekazały je swoim babciom i dziadkom podczas występów organizowanych w placówkach oświatowych z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Oszuści kontaktują się z seniorami telefonicznie i manipulując swoimi rozmówcami, skłaniają ich do przekazywania pieniędzy i cennych przedmiotów, rzekomemu członkowi rodziny, który pilnie potrzebuje wsparcia finansowego, albo podają się za policjanta, który prowadząc tajną akcję ma ochronić ich pieniądze przed kradzieżą. Tymczasem seniorzy w wyniku działań przestępców tracą oszczędności życia.

Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom powiększy się grono seniorów, którzy nie dadzą się oszukać, a w odwiedziny przychodzić będą wyłącznie prawdziwi wnuczkowie.

Powrót na górę strony