Aktualności

Szkolenie wolontariuszy on-line

Data publikacji 25.01.2023

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie przeprowadzili szkolenie on-line z zakresu bezpieczeństwa dla chrzanowskich wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomimo, że do 31 Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało jeszcze kilka dni, chrzanowski Sztab WOŚP działa już pełną parą. Dzisiaj tj. 25 stycznia br., mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących zorganizował on-line spotkanie instruktażowe wolontariuszy z Policją. Takie spotkania Policji z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  stało się już naszą chrzanowska tradycją. Instruktaż Policji otrzymało blisko 94 osób, w różnych grupach wiekowych, tj. od poniżej 16 r.ż, do tych pełnoletnich.
Wolontariusze otrzymali cenne wskazówki, w jaki sposób zbierać pieniądze, by unikać zagrożeń. Policjantka poinstruowała ich m.in. by kwestować w grupie, a nie w pojedynkę, w miejscach dobrze oświetlonych i w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych, a także zaopatrzonych w miejski monitoring. Wolontariuszom kilkukrotnie przypominano by dbali przede wszystkim o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Na koniec padły życzenia zebrania pełnych puszek pieniążków, które zostaną przekazane na rzecz walki z sepsą. 
 

Powrót na górę strony