Aktualności

POLICYJNE DZIAŁANIA „TAXI” 

Data publikacji 26.01.2023

W zeszły piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krakowskiej komendy miejskiej prowadzili na terenie Krakowa kontrole w zakresie przewozu osób przez kierowców taksówek. Sprawdzana była między innymi legalność wykonywania usług, stan trzeźwości kierowcy, sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

20 stycznia br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie na terenie Krakowa przeprowadzili kolejne działania pod nazwą „Taxi”, ukierunkowane na kontrole przewozu osób. Podczas działań zwracano uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, obowiązkowe wyposażenie, a także zgodność przewozu z warunkami Ustawy o Transporcie Drogowym.

Piątkowe działania realizowane były w godzinach wieczornych i nocnych. W wyniku przeprowadzonych kontroli wylegitymowano 236 kierujących, ujawniono 167 wykroczeń, za które w 141 przypadkach kierowców ukarano mandatem, natomiast w 25 przypadkach kontrole zakończono pouczeniem. Ponadto w jednym przypadku policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili osobę poszukiwaną, która przebywała na terenie Polski nielegalnie. 

Policyjne działania „TAXI” mają charakter cykliczny, będą zatem kontynuowane. 
 

Powrót na górę strony