Aktualności

Bezpiecznie podczas 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie

Data publikacji 30.01.2023

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy każdego roku przyciąga rzesze krakowian, którzy podczas spaceru ulicami miasta wrzucają datki do puszek wolontariuszy. Bezpieczeństwa wolontariuszy i mieszkańców strzegli w tym czasie krakowscy policjanci.

Imprezą towarzyszącą 31 Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był „Bieg Wielkich Serc”, w którym wzięło udział kilkaset osób. Biegacze wyruszyli z okolic Galerii Kazimierz i mieli do pokonania pięciokilometrową trasę, przebiegającą  głównie wzdłuż bulwarów wiślanych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie dbali w tym czasie o bezpieczeństwo uczestników zabezpieczając odcinki jezdni przecinające trasę biegu.

Krakowscy policjanci pilnowali też porządku publicznego na terenie całego miasta, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy oraz mieszkańców, którzy tego dnia spacerowali i jednocześnie przekazywali datki na cel charytatywny.

W tym dniu funkcjonariusze zabezpieczali również kilka zgromadzeń publicznych, które odbyły się w centrum miasta. Wszystkie inicjatywy przebiegły bez zakłóceń.

 

  • fragment radiowozu na płycie Rynku Głównego, w tle Sukiennice
  • policjanci na płycie Rynku Głównego w trakcie zabezpieczenia w tle Sukiennice, na pierwszym planie fragment radiowozu
  • policjant patroluje Rynek Głowny a obo dzieci zbierja na WOŚP
Powrót na górę strony