Aktualności

Bezpieczne Ferie na Sądecczyźnie - policjanci promowali bezpieczeństwo podczas balu karnawałowego

Data publikacji 10.02.2023

Integracyjny bal karnawałowy dla dzieci „Radość Wasza-Radość Nasza” organizowany jest podczas ferii zimowych przez Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi”. Jak co roku wzięli w nim udział także sądeccy policjanci, którzy podczas zabawy przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu 9 lutego br., bawiła się kilkusetosobowa grupa najmłodszych mieszkańców naszego regionu, a organizatorzy zadbali o to, by nie zabrakło im atrakcji. Podczas balu ogromnym powodzeniem cieszyły się stoiska, przy których można było porozmawiać z policjantami, strażnikami granicznymi, strażakami, funkcjonariuszami straży leśnej, ratownikami medycznymi oraz przedstawicielami Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Policyjny mundur przyciągał ochotników, którzy z entuzjazmem zakładali na głowę niebieskie czapki i hełm oraz przymierzali ochronną kamizelkę. Kolejki ustawiały się także do policjantów, którzy pokazywali dzieciom, w jaki sposób ujawnia się ślady linii papilarnych na miejscu zdarzenia. Uczestnicy chętnie zostawiali odciski swoich palców lub dłoni na dyplomie, który zabierali ze sobą na pamiątkę spotkania z sądeckimi stróżami prawa.

Podczas spotkania, policjanci opowiadali dzieciom o swojej służbie i tłumaczyli, na czym polegają codzienne zadania, które realizuje Policja, aby dbać o bezpieczeństwo. Funkcjonariusze apelowali również o rozsądek podczas zimowego wypoczynku, przestrzegając przed zagrożeniami w górach, na drodze, jak również w Internecie. Omawiali najważniejsze zasady, które warto stosować, aby być bezpiecznym.

  • Mały chłopiec w strolu policjanta odija llinie papilarne na stoisku prewencyjnym, obok policjanci w mudurach
  • Uczestnicy balu przy stoisku policyjnym
  • Umundurowane policjantki oraz uczetniczka balu w stroju policyjnym
  • Umundurowane policjantki w tle uczestnicy balu karnawałowego
Powrót na górę strony