Aktualności

Osiedlowy agresor trafił do aresztu

Data publikacji 21.02.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w areszcie śledczym osadzili 28 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Osiedlowy agresor z pobudek chuligańskich dopuścił się gróźb karalnych z użyciem maczety.

We wtorek (14.02.br.), tuż po godzinie 19 policjanci otrzymali zgłoszenie od dwóch nastolatków w wieku 15 i 18 lat, dotyczące agresywnego, nietrzeźwego mężczyzny, który groził im maczetą. Zdarzenie miało miejsce na jednym z oświęcimskich osiedli.  Kiedy nastolatkom udało się wezwać pomoc, mężczyzna zaczął uciekać.  W związku ze zgłoszeniem we wskazane miejsce natychmiast ruszyło kilka patroli. Mundurowi w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili przebieg zdarzenia oraz rysopis sprawcy. Ponadto ustalili, że w trakcie ucieczki agresor uderzył 17 – latkę znajdującą się w wiacie przystankowej. Dziewczyna upadając, doznała lekkich obrażeń ciała.

Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że sprawcą jest 28 – letni mieszkaniec osiedla. Po kilkunastu minutach mężczyzna został  zatrzymany. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli maczetę. Mężczyzna trafił do  pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu. 

Policjanci wydziału kryminalnego w ciągu kilkunastu godzin zebrali dowody, na podstawie których 28 – latkowi przedstawili zarzut gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała. Zatrzymany tłumaczył, że tak agresywne zachowanie wobec osób postronnych było spowodowane nadużywaniem przez niego alkoholu.

W czwartek (16.02.br.) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty prokuratorskie. Następnego dnia  trafił przed oblicze sędziego, który na podstawie  wniosku prokuratora zastosował  wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Zatrzymany wprost z sali sądowej trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za groźby karalne  oraz uszkodzenie ciała grożą po dwa lata pozbawienia wolności, jednakże w tym przypadku wobec sprawcy kara zostanie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter czynu.

Powrót na górę strony