Aktualności

Dwie nastolatki odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich za fałszywy alarm bombowy

Chrzanowscy policjanci ustalili dwie nieletnie ( 15 i 13 lat), które zadzwoniły na Straż Pożarną informując, że w jednym z kościołów podłożona jest bomba.

Wczoraj, tuż przed godziną 19, dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie odebrał telefon alarmowy, a w słuchawce usłyszał młody głos informujący go, że w jednym z kościołów podłożona jest bomba. Natychmiast tę informację przekazał dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Msza, która była zaplanowana w tym kościele została odwołana, a policjanci z Nieetatowego Zespołu Minersko - Pirotechnicznego tutejszej jednostki rozpoczęli przeszukanie pomieszczeń pod kątem ujawnienia ładunku wybuchowego. W takcie sprawdzania kościoła przez pirotechników inny zespół policjantów rozpoczął działania mające na celu ustalenie właściciela numeru telefonicznego, z którego dzwoniono do straży pożarnej.

Policjanci szybko ustalili, że właścicielem numeru jest 15-letnia mieszkanka Chrzanowa. Okazało się, że na pomysł zadzwonienia i poinformowania o bombie, dziewczyna wpadła podczas spaceru z młodszą o dwa lata koleżanką.

Po zakończeniu postępowania materiały sprawy zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Chrzanowie, który zastosuje środki wychowawcze przewidziane Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.


 


 

Powrót na górę strony