Aktualności

VI Memoriał ku pamięci Jarosława Śmigielskiego – charytatywny turniej piłki nożnej halowej

Data publikacji 28.02.2023

26 lutego br.w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbył się VI Memoriał ku pamięci Jarka Śmigielskiego. Policjanci i przyjaciele po raz kolejny zagrali charytatywny turniej piłki nożnej. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie „Z Piłką w Sercu”, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Patronat medialny objął Przegląd Olkuski i Gazeta Olkuska. Otwarcia uroczystości dokonał Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu mł. insp. Jarosław Klich oraz Prezes Stowarzyszenia „Z Piłką w Sercu” pan Sławomir Tomczyk. Tegoroczna edycja wydarzenia była ukierunkowana na leczenie i rehabilitację dwóch dziewczynek.

W niedzielę (26.02. br.) na parkiecie zaprezentowało się osiem drużyn. Swoje piłkarskie reprezentacje wystawili przedstawiciele służb mundurowych: olkuska Policja i krakowski oddział Żandarmerii Wojskowej. W rozgrywkach piłkarskich zmagali się również: OKS Słowik Olkusz, Nankatsu, futbolowi sędziowie z Nowego Targu, pracownicy firmy IMI, Przyjaciele Jarka, a także ekipa odpowiedzialna za organizację wydarzenia – „Z Piłką w Sercu”. Spośród ośmiu drużyn policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajęli 3 miejsce.

Oprócz tradycyjnego turnieju piłkarskiego, odbyły się licytacje cennych gadżetów: koszulek piłkarskich z autografami m.in. Roberta Lewandowskiego, klubów Ekstraklasy i niższych szczebli: Wisły Kraków, Lecha Poznań, Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin, Cracovii, Ruchu Chorzów, Zagłębia Sosnowiec czy Motoru Lublin. Pieniądze z licytacji przekazane  zostały na pomoc chorym dziewczynkom. 

Przypomnijmy:

Pierwszy Memoriał ku pamięci naszego przyjaciela Jarka Smigielskiego odbył się w 2016 roku. Wówczas w piłkę symbolicznie zagrali policjanci i sędziowie piłkarscy. Z roku na rok, impreza rosła w siłę. Przybywało zainteresowanych ludzi o wielkich sercach. Impreza cieszyła się coraz większą popularnością. Grało coraz to więcej drużyn, a wszystko to po to, by pomagać chorym, niepełnosprawnym i potrzebującym.

Więcej informacji na stronie MOSiR w Olkuszu.

Link do strony: https://mosir.olkusz.pl/2023/02/22/vi-memorial-jaroslawa-smigielskiego/

 

Powrót na górę strony