Aktualności

Nietrzeźwy ojciec miał pod opieką małe dziecko

Data publikacji 02.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, w powiecie oświęcimskim, prowadzą postępowanie wobec 40 – letniego mieszkańca Chełmka, który mając w organizmie 2 promile alkoholu miał pod opieką swoje dwuletnie dziecko.

Do  zdarzenia doszło wczoraj (01.03.br.) na terenie jednego z osiedli w Chełmku. Tuż po godzinie 15, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który ma pod opieką małe dziecko. Pod wskazany adres natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi zatrzymali 40 – latka, pod którego opieką znajdowała się jego dwuletnia córka. Badanie jego stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy trafił do komisariatu Policji, natomiast opiekę nad dwulatką przejęła matka.
Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego dziecka nad którym miał obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu  Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Oświęcimiu. 

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. 
W przypadku podejrzenia, że dziecko, senior lub osoba z niepełnosprawnością, doznaje krzywdy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Są to przede wszystkim  pracownicy socjalni, nauczyciele, pedagodzy,  kuratorzy sądowi oraz dzielnicowi.  W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.
 

Powrót na górę strony