Aktualności

Pożary w Radłowie

Data publikacji 08.03.2023

35-latek z gminy Radłów odpowie przed sądem za wywołanie 4 pożarów w gminie Radłów w ubiegły piątek. Straty zostały wycenione na 90 tysięcy złotych. Wśród zniszczonych przedmiotów są dwie karetki pogotowia, dwa samochody osobowe, pustostan, drewniane palety oraz nieużytki.

W piątek (03.03 br. ) dyspozytor numeru alarmowego został powiadomiony i zaistniałych pożarach w Radłowie i gminie Radłów. Ogniem zostały objęte pustostan byłej cegielni, sterta palet, nieużytki rolne oraz samochody osobowe, w tym dwie karetki pogotowia ratunkowego. 

W pierwszej kolejności do akcji ratowniczych przystąpili strażacy z jednostek państwowych oraz druhowie z okolicznych OSP. To oni jako pierwsi przybyli na miejsce objęte pożarami. Z ich spostrzeżeń wynikało, że ogień został najprawdopodobniej podłożony, w każdym z tych miejsc. Nie było jednak zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców miasta i gminy Radłów. 

W związku z tym, do swoich czynności przystąpili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Już w późnych godzinach wieczornych został wytypowany mężczyzna, który mógł spowodować pożary. Był on znany tarnowskim policjantom, karany już za podobne przestępstwa. Został zatrzymany w rejonie jednego z pożarów. 
Przeprowadzone oględziny wszystkich miejsce wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa potwierdziły, że do powstania zarzewia ognia przyczynił się człowiek. Policjanci przystąpili do zbierania śladów  mogących posłużyć w postępowaniu przygotowawczym. Zebrano dowody z miejsca podpaleń oraz przeglądnięto zapis kamer znajdujących się w rejonie ich powstania

Zebrany materiał  pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 35-latkowi 4 zarzutów uszkodzenia mienia w związku z podpaleniem, przy czym sprawca działał w tzw. w czynie ciągłym i w warunkach recydywy. Mężczyzna nie przyznał się do przedstawionych zarzutów. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, gdzie został ponownie przesłuchany. Prokurator prowadzący, na podstawie zebranych materiałów postanowił zastosować wobec mężczyzny środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego. Mieszkaniec gminy Radłów będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem z wolnej stopy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 7 i pół roku. 


 

  • pożar nieużytków z lotu ptaka
  • pożar nieużytków
  • strażacy podczas garzenia lasu
  • strażacy podczas gaszenia pojazdów, które pokryte są pianą
  • strażacy podczas gaszenia pojazdów
  • strażak podczas gaszenia budynku
Powrót na górę strony