Aktualności

Śmiertelne potrącenie pieszego w Kluszkowcach

Kierujący mercedesem potrącił 47-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego. Pieszy pomimo udzielanej pomocy i reanimacji poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Kluszkowce. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, ze kierujący mercedesem, 28-latek potrącił idącego prawym pasem jezdni mężczyznę. Pieszy pomimo udzielanej pomocy i reanimacji zmarł. Na miejscu wypadku wykonano czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Podczas oględzin miejsca zdarzenia obecny był również biegły sądowy z zakresu wypadków drogowych. Do potrącenia doszło poza obszarem zabudowanym na nieoświetlonym odcinku drogi. Kierujący mercedesem w ostatniej chwili zauważył idącego drogą 47-latka. Pieszy ubrany był ciemne ubranie, nie miał również żadnych elementów odblaskowych. Dokładne przyczyny, okoliczności i przebieg tego tragicznego wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Apelujemy o używanie elementów odblaskowych w szczególności po zmierzchu i nie tylko poza obszarem zabudowanym, gdzie jest to obowiązkowe, ale również na terenie obszaru zabudowanego. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i nosić elementy odblaskowe, które kilkukrotnie zwiększają widoczność i niejednokrotnie ratują życie.

Powrót na górę strony