Aktualności

Gorliccy policjanci odzyskali skradzioną damską torebkę i ostrzegają przed kradzieżami

Data publikacji 09.03.2023

5 marca w jednym z gorlickich kościołów doszło do kradzieży torebki z dokumentami oraz gotówką i telefonem, którą już następnego dnia gorliccy funkcjonariusze odzyskali.

Do zdarzenia doszło w pierwszą niedzielę marca po jednej z mszy, gdy mieszkanka Gorlic wracając do domu zorientowała się, że nie ma ze sobą torebki. Natychmiast wróciła do kościoła, ale torebki już nie było w miejscu, w którym ją zostawiła. Następnie spróbowała zlokalizować swój telefon przez specjalną aplikację, jednak nie udało się jej odzyskać telefonu i dokumentów oraz wartej kilkaset złotych torebki. Kilka godzin później do rodziny kobiety zadzwoniła osoba, która znalazła telefon, portfel i dokumenty na terenie jednej z miejscowości w województwie podkarpackim. 
Dzięki złożeniu zawiadomienia w tej sprawie i szczegółowym zeznaniom pokrzywdzonej, gorliccy funkcjonariusze kolejnego dnia dotarli do sprawczyni kradzieży, którą okazała się być 34 letnia mieszkanka Gorlic i odzyskali skradzioną damską torebkę, jednak bez kilkuset złotych, które sprawczyni kradzieży już zdążyła wydać. Teraz odpowie przed sądem za swój czyn z art. 278 kk, za co może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.  
Gorliccy policjanci w związku z tym zdarzeniem przypominają o ostrożności i ostrzegają przed pozostawianiem swoich osobistych rzeczy, nawet na kilka chwil bez uwagi, w miejscach w których przebywamy i różnych sytuacjach, w których się znajdujemy:
- zwracajmy uwagę co się dzieje wokół nas, czy ktoś nas nie obserwuje,                                                                                                       
- zachowujmy szczególną ostrożność w miejscach gdzie występuje duży tłok, czy nie pcha się na nas kiedy np. wchodzimy do sklepu lub komunikacji miejskiej,
- przypominamy paniom aby swoje torebki, jeżeli są np. w sklepie czy kościele nie wieszały gdzieś koło siebie ale trzymały zawsze z przodu, blisko ciała. Należy sprawdzać czy są one zapięte, a portmonetka i telefon leżą na dnie torebki,
- nie trzymajmy cennych przedmiotów telefonów, portfeli, dokumentów w zewnętrznych kieszeniach, zwłaszcza tylnych,
- zostawiajmy samochód i rower dobrze zabezpieczone w miejscach do tego przeznaczonych, oznaczonych i oświetlonych,
- nie pozostawiajmy przedmiotów wartościowych w widocznym miejscu wewnątrz samochodu,
- nie przewoźmy przedmiotów wartościowych na siedzeniach auta, może skończyć się to ich utratą i padnie łupem złodziei , np. podczas zatrzymania pojazdu przed skrzyżowaniem lub w korku ulicznym.
 

Powrót na górę strony